O projekcie

Nazywam się Michał Szafrański i mimo, że jestem osobą niepełnosprawną jedną z moich największych pasji jest sport. Jestem Prezesem Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl, które działa na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych. Z uwagi na swoje ograniczenia zdrowotne wiedziałem, że nigdy nie zostanę drugim Robertem Lewandowskim, ale nie przeszkodziło mi to w rywalizacji sportowej osób niepełnosprawnych. Determinacja w połączeniu z ciężką pracą treningową zaowocowała wieloma medalami w rywalizacji krajowej i międzynarodowej, w paralekkoatletyce. Sportowym spełnieniem było powołanie do Reprezentacji Polski i sukcesy na poziomie międzynarodowej.

Od lat jestem kibicem piłki nożnej. Sam też paliłem się do gry, w ramach powiedzenia „ledwo stał, ale grał” – stałem na bramce, a „rzucałem się”, a to celowo, to z uwagi, że nie mogłem ustać 🙂 Do dziś kopie i gram w siatkówkę – mimo ograniczeń.

Gdy wybuchła pandemia i kibice nie mogli kibicować drużynom piłkarskich z grupą niepełnosprawnych pasjonatów sportu wpadliśmy na pomysł, aby nagrywać mecze na żywo. Tak powstał portal ligowy.pl na którym pilotażowo zrealizowaliśmy relacje na żywo (i potem materiały archiwalne) z meczy piłkarskich niższych lig, o których zapomina telewizja, a na lokalnych boiskach przecież też jest piłka. I to taka prosto z serca i pasji. Bez milionowych kontraktów i idealnych płyt.

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy LA (Berlin 2018)

Dziś chcemy reaktywować ten projekt, aby dać możliwość kibicowania swoim lokalnym drużynom, a nam  – niepełnosprawnym pasjonatom – dać kopa do działania mimo przeciwności. Możesz pomóc w rozwoju tego projektu, aby pojawiało się na nim coraz więcej meczy. Więcej o formach wsparcia znajdziesz na www.ligowy.pl/pomoc Dziękuje !

Chcesz być na bieżąco ? Polub Naszą stronę Fanpage i zasubskrybuj kanał YouTube gdzie znajdziesz skróty z meczy oraz rozmowy pomeczowe …